HIPNOTERAPIA I

BIOENERGOTERAPIA

HIPNOTERAPIA

 

   Hipnoterapia oznacza leczenie w hipnozie. Techniki hipnotyczne są bezpieczne i stanowią dodatkową opcję w repertuarze metod walki z różnego rodzaju dysfunkcjami. Sama hipnoza nie wyleczy pacjenta, ona jedynie katalizuje, czyli przyspiesza proces leczenia. Działania terapeutyczne mają natomiast konkretne sugestie i wyobrażenia, które podaje się klientowi podczas transu hipnotycznego. Wizualizacje pozytywnych wyobrażeń stają się bazą dla przyszłych zachowań w realnych sytuacjach.

 

   Leczenie hipnozą to zaprzeczenie prostej farmakologii, która stara się wyeliminować objawy. Hipnoza ma za zadanie zdemaskować przyczyny zaburzeń, które tkwią głęboko w podświadomości. Aby osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny, wystarczy wprowadzić się (w przypadku autohipnozy) lub zostać wprowadzonym (przez hipnotyzera) w płytki lub średni trans.

 

 

BIOENERGOTERAPIA

 

 

   Bioenergoterapia wykorzystuje do leczenia niewidzianą gołym okiem energię, której zachwianie prowadzi do utraty zdrowia. W odróżnieniu od innych metod leczenia, ta traktuje pacjentów holistycznie. Zgodnie z takim podejściem bioenergoterapeuta postrzega pacjenta jako całość, czyli bierze pod uwagę całokształt stanu zdrowia fizycznego, jak również kondycję i ogólne samopoczucie. Bioenergoterapia zakłada, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się ze sobą, przez co nieprawidłowości występujące w obrębie jednej z nich mogą negatywnie wpływać na drugą.

Podczas terapii bioenergoterapeuta oddziałuje na pacjenta swoją energią. Ma to miejsce przy pomocy specjalnie opracowanych technik.